Të  shtëna me armë u raportuar ditën e sotme në Henley në llford në lindje të Londrës. Mediat e huaja bënë me dije se viktimë mbetën dy persona, ndërsa një i tretë kishte marrë plagë të rënda.

Një prej viktimave ishte rreth moshës 20-vjeç gjithashtu edhe një shqiptar.

Ndërsa i plagosuri i cili u transportua në spital në gjendje kritike, ishte rreth 30-vjeç.

Ndërsa një dëshmitar, pronar i një biznesi tha se dyshonte se ngjarja kishte të bënte me dy banda rivale, të përfshira në këtë përplasje.

Gjithashtu një tjetër qytetar tha se panë dy makina në vendin e ngjarjes dhe se panë që u qëlluan tre persona.

“Unë nuk di më shumë se kaq. Dëgjova të thonin se mes tyre që u qëlluan ishte edhe një shqiptar”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: