Pas konfirmimit se Paulo Dybala dhe e fejuara e tij ishin pozitivë me Covid-19 në shtëpinë e Juventusit është dita e lajmeve të mira. Klubi bardhezi ka marrë përgjigjen për tamponët e fundit të lojtarëve të saj dhe të gjithë kanë rezultuar negativë.

1584815096 247250 1584815399 Noticia Normal
1584815096 247250 1584815399 Noticia Normal

Në këtë mënyrë, nga Juventus vetëm tre lojtarë janë infektuar me Coronavirus. Një çlirim i vërtetë, pasi kujtojmë se Daniele Rugani ishte futbollisti i parë pozitiv nga Serie A dhe druhej se ai mund të kishte infektuar edhe shumë prej shokëve të ekipit. Por përveç mbrojtësit edhe dy lojtarë të tjerë janë pozitiv, Blaise Matuidi dhe Paulo Dybala.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb