Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar se do të punojë për të përmirësuar marrëdhëniet me Serbinë.

“Serbia dhe Mali i Zi janë dy vende që mund të tregojnë se janë gati të dërgojnë një sinjale pozitive.”, tha ajo.

Gjithashtu ajo theksoi se me Malin e Zi, Serbia nuk do të ketë probleme dhe se dyert do të jenë gjithmonë të hapura për zyrtarë serbë, ndërsa paralajmëroi se do të ketë edhe ftesë zyrtare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb