Janë rritur ndjeshëm rastet e reja me Covid-19 në Greqi. Gjatë 24 orëve janë regjistruar  2,919 raste të reja ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 620.355.

Ndërkohë vdekjet kanë pësuar një ulje në krahasim me një ditë më parë duke u regjistruar 31, ndërsa që nga fillimi i epidemisë 14,268 qytetarë kanë humbur betejën me virusin.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: