KOSOVA

Kosova është në alarm pasi janë regjistruar 221 të infektuar nga COVID-19 në vetëm 24 orët e fundit.

Kjo shifër është dyfish më e lartë se një ditë më parë.

Po ashtu 1 pacient ka humbur jetën nga COVID-19. Vaksinimi në Kosovë po vijon intensivisht, por duket se varianti Delta po sjell një valë të re infektimesh teksa dhe rastet aktive po rriten.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb