Aurelio de Laurentis dhe katër pjesëtarë të bordit drejtues të Napolit janë vënë nën hetim për kontabilitet të rremë për transferimin e Viktor Osimhen nga Lila në vitin 2020.

Një operacion që pati vlerën prej 76 milionë eurosh dhe e cila përfshinte disa lojtarë të Primavera-s ashtu edhe portierin e ekipit të parë, Karnezis.

“Guardia di Finanza”, me urdhër të Prokurorisë Publike të Napolit, kreu një sërë kontrollesh në Napoli, Romë e Francë.

Një buxhet i rremë është vendosur në krye të këtij investigimi për sa i përket kontratës së sulmuesit nigerian.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb