Trajneri i njohur, Luis Enrique është pa punë që prej largimit nga drejtimi i Spanjës, pasi iberikët zhgënjyen në Botëror. E ardhmja e tij mbetet akoma e paqartë, teksa në një intervistë ka pranuar se ka marrë vetëm oferta nga kombëtaret.

“Do të doja një aventurë në Angli, në Premier League. Tashmë shoh më shumë ligën angleze sesa atë spanjolle, por nuk dua të kem ndonjë iluzion. Nuk e shoh veten në Premier League në qershor. Do të doja vetëm të drejtoja një ekip të aftë për të luftuar për qëllime të caktuara, kjo zvogëlon zgjedhjen. Oferta? Kam marrë një ofertë nga një kombëtare, por jo nga ekipet e klubeve.

Brazili? Ka disa ekipe kombëtare që kërkojnë një rekrutues. Nuk mendoj se jam profili i duhur për një kombëtare si ajo braziliane. Askush nga Brazili nuk më ka kontaktuar” – Tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: