Gjithçka ndodhi në finalen e Superkupës ditën e diel, ku Partizani mposhti Kukësin me rezultatin 4-2. Menjëherë sa fillon pjesa e dytë, trajneri Franko Lerda largon Asanin nga fusha, ndërsa në ditët në vijim, u krijua një tymnajë për këtë çështje, me postimet e bëra në rrjetet sociale nga vetë mesfushori. Por gjithçka u shua shpejt.


Deri para pak minutash, kur u publikuan formacionet e të dyja ekipeve dhe Jasir Asani nuk figuronte as tek titullarët, e as te rezervat. Shkupjani, golashënuesi më i mirë i Partizanit në triumfin e titullit kampion, është lënë në tribunë nga Franko Lerda. Nga ana e klubit të kuq nuk ka pasur asnjë njoftim për ndonjë problem dëmtimi nga ana e lojtarit, ndaj duket se kemi të bëjmë me një “çështje” ende pa nisur kampionati…


(Balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: