Emocione, rivalitet dhe parakalime. Kjo ishte ajo që pamë sot në Garën për Çmimin e Madh të Hungarisë në Formula 1.

Shumë pilotë kërkuan vendin e parë por në fund vetëm njëri ia doli. Ai që triumfoi ditën e sotme ishte Max Verstappen. Piloti i Formula 1 ishte në një nga ditët e tij më të mira, duke ia dalë të marrë një rezultat kaq të rëndësishëm.

Në vendin e dytë qëndron Hamilton (Mercedes). Pavarësisht se bëri një garë që mund të konsiderohet pozitive, fitorja mbetet akoma larg për të. Në vendin e 3-të mbetet Rusell (Mercedes).

Pozicioni i katërt dhe i pestë i takojnë përkatësisht Sainz (Ferrari) dhe Perez (Red Bull). Formula 1 ka një periudhë pushimi tashmë, për t’u rikthyer në pistë pas disa javësh.

Yj
Yj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: