Ylli i ‘X Factor’, Tom Mann ka zbuluar se e fejuara e tij Danielle Hampson ka humbur jetën të shtunën, mëngjesin e ditës së tyre të dasmës.

Këngëtari, 28-vjeç, ndau një homazhe prekës në Instagram, teksa zbuloi se dashuria e jetës së tij dhe nëna e djalit të tij tetë muajsh ndërroi jetë në orët e para të së shtunës. Kantautori – i cili gjeti famë në grupin ‘Stereo Kicks’ – ndau një fotografi të Danit dhe djalit të tyre Bowie teksa zbuloi se ndihej ‘plotësisht i thyer’, por u zotua të qëndronte i fortë për hir të djalit të tyre të vogël.

Danielle nuk vuante nga ndonjë problem shëndetësor i njohur dhe shkaku i vdekjes së saj nuk dihet. Tom shkroi në postimin e tij në Instagram:

“Nuk mund ta besoj që po i shkruaj këto fjalë, por e dashura ime Dani – mikesha ime më e mirë, gjithçka imja dhe më shumë, dashuria e jetës sime – vdiq në orët e para të mëngjesit të së shtunës, 18 qershor. Ajo që supozohej të ishte dita më e lumtur e jetës sonë përfundoi me një tragjedi që më theu zemrën. Ne kurrë nuk arritëm në altar; të bënim betimet tona, ose të kërcenim valsin tonë të parë, por ti e di që ti ishe e gjithë bota ime dhe gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë, Danielle. Unë do ta mbaj këtë unazë që duhej ta mbaja gjithmonë si shenjë e dashurisë sime të pakushtëzuar për ty. Jam plotësisht i thyer duke u përpjekur ta shkruaj këtë dhe sinqerisht nuk e di se ku të shkoj nga këtu, por e di që duhet të përdor çdo forcë që mund të mbledh për djalin tonë të vogël.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Nuk do të jem prindi që ti ishe bërë tashmë, por premtoj se do të bëj gjithçka për ta rritur Bowie ashtu siç kemi dashur gjithmonë. Të premtoj se ai do ta dijë se sa e mrekullueshme ishte mamaja e tij. Të premtoj të të bëj krenare. Personi më i bukur brenda dhe jashtë. Shpirti më i pabesueshëm. Ne kemi humbur një person kaq të veçantë dhe jam i sigurt se do të shohim dashuri që e pasqyron këtë. Do të përpiqem të gjej paqe në mesazhet dhe komentet tuaja, por tani jam i pikëlluar dhe do të jem për një kohë shumë, shumë të gjatë. E dashur Dani, drita më e ndritshme në çdo dhomë, bota ime nuk është gjë tjetër veçse errësira pa ty. Do të më mungosh përgjithmonë”.

Dyshja besohet se kanë qenë në lidhje që nga viti 2015, kur Danielle ndau postimin e saj të parë në Instagram me Tom. Ata njoftuan fejesën e tyre në dhjetor 2019, me Tomin që ndau një postim për ‘gruan e tij të ardhshme’ pasi ai i propozoi në një kafene në Londër.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb