Kjo është ndërtesa e servisit të automjeteve në Lezhë, i cili mesnatën e kaluar u bë shënjestra e një atentati me eksploziv. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga gazetari Elidon Ndreka, e gjithë fasada e xhamit është shkatërruar.

Servisi i automjeteve në pronësi të Tol Mhillaj, 58 vjeç, ndodhet në Ishull Shëngjin teksa sipas policisë lënda plasëse ishte vendosur afër portës së tij.

Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave e motivit të ngjarjes, si dhe identifikimin dhe kapjen e autorit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb