Sot është njoftuar se ofensiva ruse e radhës mbi Ukrainë ka nisur. Agjensia e lajmeve Nexta, në një postim në rrjetin social Tëitter, ka shpjeguar se  thuajse çdo rajon i Ukrainës është tashmë nën sulmet ajrore të trupave ruse.

“Një sulm ajror është shpallur pothuajse në çdo rajon të Ukrainës”, raporton Nexta.

Sulmet pritej të ishin të përqendruara më shumë në zonën lindore të Ukrianës, por më ngjarjet e zhvilluara sot gjatë ditës, thuajse asnjë zonë në Ukrainë nuk është përjashtuar nga bomnbardimet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: