ANGLI

Saul Niguez nuk ka bindur në ndeshjen e parë me Chelsea-n. Mesfushori i talentuar spanjoll në sfidën e fituar 3-0 ndaj Aston Villa shfaqi probleme qëndrueshmërie, në pasime dhe pozicionim.

Ndërkohë, Chelsea në limitet e merkatos e huazoi Niguezin nga Atletico Madrid për 5 milion euro.

Ai është mjaft i pëlqyer nga Tuchel, por pritet të shihet nëse Chelsea do të bindet në fund të sezonit për ta blerë për 40 milion euro.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb