Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një prindi i cili ka 2 vajza dhe pretendon se në shkollën 9- vjeçarë të Mizës në Divjakë nuk zhvillohet mësim prej mësuesve.
Siç shkruhet në denoncim, drejtoresha e shkollës bashkë me mësuesit lënë çantat në klasa dhe shkojnë pinë kafe dhe cigare apo hanë byrek duke mos zhvilluar mësim në shkollë.

 

STATUSI I SALI BERISHËS

Ne shkolle nuk bejne mesime, narkoshteti shpartalloi arsimin! sb

Pershendetje .Z.Berisha ne shkollen 9 vjeçare Mize mesuesit nuk bejne mesim len çantat dhe e kan kthyer han shkollen.Me ne krye drejtoreshen e shkolles e cila i mbledh ne krye dhe i fusin kafe byrek cigare dhe len çantat ne klase dhe ju ben klasa mesim.Ju lutem zoti Berisha jam nje prind e cula kam 2 vajza . I ankohem drejtoreshes mos ma ler vajzen pa mesim ajo se vret fare me keq vepron.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb