Qytetarët e Kavajës duket se mezi e presin ndryshimin më 14 maj. Të lodhur e të mërzitur nga drejtimi i së majtës në bashkinë e tyre, ata i kanë kthyer sytë plot shpresë te kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Fisnik Qosja.

Të pyetur nga News24, ata thanë se është koha për rotacion politik dhe se në zgjedhjet e së dielës, do të votojnë kandidatin Fisnik Qosja.

Qytetarët thanë se e kanë bërë tashmë zgjedhjen e tyre për të votuar kandidatin e opozitës, me shpresën se do të jetë më e mira për Kavajën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb