Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një status në “Facebook” është shprehur Partia e Lirisë do të jetë një mbështetje e madhe për gratë.

Meta shkruan se duke mbështetur gratë fuqizohet familja dhe në këtë mënyrë rriten edhe fëmijë të lumtur.

“Ne e kemi detyrimin t’i përgjigjemi në lartësinë e duhur sakrificave të grave dhe nënave shqiptare. Duke mbështetur gratë, ne fuqizojmë familjen, shoqërinë dhe kombin tonë”, shprehet Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb