Pa një skuadër që pas fundit të aventurës amerikane me Los Angeles Galaxy, Zlatan Ibrahimovic ka hyrë në orbitën e disa prej klubeve më të mëdhenj të Europës. Por si gjithmonë, sulmuesi suedez kërkon të surprizojë dhe siç duket po ia del edhe këtë herë. E ardhmja e tij pritet të jetë në Serie A, por jo te skuadrat prestigjoze si Inter, Milan apo Napoli.

19359386 0 Image A 37 1570361952675
19359386 0 Image A 37 1570361952675

Ibra ka vendosur të luajë me Bologna dhe shkak është trajneri Sinisa Mihajlovic, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë. Konfirmimi për këtë vjen nga drejtori teknik i klubit bolonjez, Walter Sabatini. “Ibrahimovic do të vijë te ne. Ai do të ndihmojë Mihajlovic dhe ne do të bëjmë gjithçka që kjo çmenduri të realizohet’, ka thënë Sabatini.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb