TIRANË

Ashtu siç e kishte paralajmëruar ish-kreu i PD dhe ish-kryeministri Sali Berisha do të nisë një tur takimesh me demokratët në të gjithë vendin.

Lajmin e ka dhënë vetë nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ku shkruan se turi do të nisë pasditen e nesërme, e enjte 16 shtator nga Tirana, teksa është i konceptuar si një bashkëbisedim për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur.

“Të dashur miq, ditën e enjte më dt. 16 shtator ora 18:00 nisim ciklin e “Foltores për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur”.
Foltorja do të jetë një bashkebisedim me demokratë dhe demokrate që nis në Tiranë dhe do udhëtoj në mbarë vendin. Jeni të mirëpritur!”, deklaron Berisha, duke e shoqëruar mesazhin me disa foto nga koha kur ishte në krye të PD.

Berisha Fb
Berisha Fb

Ky vendim vjen pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD nga kryetari Lulzim Basha, për shkak të shpalljes non grata nga DASH dhe qëndrimeve të ambasadës amerikane në Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb