Orges Shehi nuk është më trajner i Skënderbeut. Ish-portieri dhe kapiteni i bardhekuqve, e ka mbyllur aventurën e tij si teknik i korçarëve një vit pas emërimit të tij. Durrsaku ka pritur më kot përgjigjen e presidentit Takaj, por ky i fundit duket se ka menduar të ndryshojë kurs sa i takon çështjes së stolit.

“Mbyllëm një sezon të vështirë tranzicioni. Personalisht dhe pas konsultimeve me familjen ishte viti i fundit në Korçë. Kam fituar çdo gjë aty dhe kam dhënë gjithçka aty, falenderoj të gjithë që nga punëtori i fushës dhe lojtarët. Do të bëjë një konferencë për të dhënë lamtumirën, se ishin 9 vite në Korçë. Do shkoj të takoj lojtarët. Nuk kam oferta deri tani, pasi jam konsultuar me familjen dhe duhet një ndryshim”, ka thënë Shehi për “Supersport”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb