Përfaqësuesja e Serbisë në garën për Miss Internacional, Valentina Petroviç, është shtruar në spital sapo është kthyer në atdhe.

Ajo, u akuzua së tepërmi gjatë pjesëmarrjes në konkursin e bukurisë, pasi u fotografua duke bërë shqiponjën, krahë miseve nga Shqipëria dhe Kosova. Për këtë shkak, ajo u detyrua të dorëhiqej nga gara dhe të kërkonte falje për sjelljen e bërë.

“Jam në kontakt të rregullt me ??menaxherin dhe drejtorin e kompanisë Miss Yu që më njoftuan se Valentina kishte rënë dakord. E kuptoj dhe është e pranueshme kjo që ka ndodhur. Ka stres të tmerrshëm pas saj, është nën presion të madh, e kanë mbajtur më gjatë në doganë në kthimin në Serbi”, ka thënë Nadja, mikesha e ngushtë e Petroviç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb