Gjenerata të ndryshme janë rritur duke parë aventurat e saj. Pipi Çorapëgjata është një nga personazhet që ka mbetur në kujtesen e të gjithëve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Popullariteti i Pipit është aq i madh, saqë gjenerata të ndryshme janë rritur duke parë aventurat e saj me Anikën dhe Tomin.

Rolin, që i ka bërë ballë viteve e ka luajtur aktorja suedeze, Inger Nilsson. Më poshtë ju sjellim disa fotografi të aktores në rolin e Pipi Çorapëgjatës.

Kujtojmë se, Nilsson rolin e parë në karrierën e saj pati atë të Çorapëgjatës, madje edhe sot në shekullin 21, njerëzit ende e njohin atë kudo që shkon. Inger Nilsson sot është 60-vjeçare dhe jeton në Suedi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb