Axel Witsel ka zgjedhur të transferohet te skuadra e Atletico Madrid. Klubi i La Liga dhe lojtari kanë nënshkruar një kontratë 1 vjeçare.Mesfushori belg vjen pas 4 sezonesh në Bundesligë me Dortmund, ndërsa më parë ka luajtur për Zenit, ST Liege dhe Benfica.

Transferimi i Witsel në Wanda Metropolitano ka qenë dëshirë e drejtëpërdrejtë e trajnerit Simeone. Atletico Madrid synon titullin kampion në La Liga, në sezonin që vjen.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb