Barcelona edhe pse në pozita jo shumë të mirë financiare, po tenton afrimin e bujshëm. Sipas gazetës katalanase Sport.es, drejtuesit e Barçës do të kërkojnë të sjellin në Camp Nou Rahem Sterling. Drejtori sportiv i katalanasve, Mateu Alemany, ka qenë gjatë verës në Manchester për ta përmbyllur këtë operacion, por nuk ia ka dalë dot.

Sipas gazetës katalanase, Barcelona do tentojë sërish në janar. Synimi është që ta marrin në huazim Sterling, i cili është objektivi kryesor i klubit të LaLiga.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: