Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur sot pasi Milani është kurorëzuar kampion në “Mapei Stadium”. Stefano Pioli, trajneri i kuqezinjve, ka mbetur pa medaljen e kampionat, pasi ia kanë vjedhur tifozët e skuadrës së tij.

Ka qenë vetë trajneri i kuqezinjve ai i cili ka lëshuar apelin për të rigjetur këtë medalje që ka një vlerë shumë të madhe për të sa i përket asaj që përfaqëson në aspektin sentimental për karrierën e tij më shumë së sa vlerës monetare. Me sa duket, gjatë pushtimit të fushës që nisi pas ceremonisë, dikush i ka hequr atij nga qafa medaljen e sapofituar.

“Më kanë shkulur medaljen nga qafa gjatë festimeve. Nëse mund të bëni një apel ju falënderoj, sepse është e vetmja që kam”, ishte mesazhi i Piolit për mediat në konferncë për shtyp.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb