Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar sot në Fier. Fuoristrada me traga greke futet kundravajtje, përplaset me trefikndarësen dhe bllokon qarkullimin. Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të njohur si ‘Rotondua e Parkut’ pranë kishës katolike, në aksin Fier-Patos. Mësohet se fuoristrada me targa të shtetit helen KPK2650 udhëtonte në drejtim të Fierit kur është futur në korsinë e gabuar.

Fatmirësisht është shmangur përplasja ballore, ndërsa mjeti ka përfunduar në mes të trafikndarëses duke u përplasur edhe me një shtyllë të ndriçimit publik.

Fillimisht shoferi ka deklaruar se ka humbur kontrollin e mjetit ndërsa nga policia, që ka mbërritur menjëherë pranë vendit të ngjarjes po kryhen të gjitha procedurat për të zbardhur shkaqet e aksidentit. Gjithçka është regjistruar në një aks me lëvizje të konsiderueshme mjetesh, duke bllokuar për disa minuta edhe qarkullimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: