Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë të enjte Zëvendës Shefen e Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjenerale Brigade Manushaqe Shehu me gradën madhore “Gjeneral Major”.

Ky është një vlerësim edhe për kontributin e gruas në Forcat e Armatosura Shqiptare. Në Forcat e Armatosura Shqiptare me këtë gradë deri më sot ishin dy Gjeneralë Majorë.

Me gradën e re madhore barazohet në gradë më Shefin e Shtabin të Përgjithshëm Gjeneral Begën dhe me përfaqësuesin ushtarak të Shqipërisë në NATO Gjeneral Nazmi Cahani.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb