Një ngjarje e pazakontë është shënuar në autostradën 407, në afërsi të Markham, në periferi verilindore të Torontos.

Një aeroplan i vogël turistik duhej të bënte një ulje emergjente të rrezikshme pikërisht në autostradë e ngarkuar me trafik.

Manovra ishte e suksesshme, aq sa avioni dhe personat që ishin në kabinë ia hodhën pa pasoja.

Megjithatë, ato çaste ishin momente frike sepse një gabim i vogël padyshim që mund të kishte shkaktuar pasoja tragjike.

E gjithë skena u kap nga kamerat e sigurisë së rrugës, me videon që u bë shumë shpejt virale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: