BELGJIKE

Një 3-vjeçare është viktima më e re nga koronavirusi në Belgjikë. Lajmin e dha zëdhënësi i ministrsë së Shëndetësisë Boudeëijn Catry gjatë konferencës ditore për shtyp pa dhënë detaje në lidhje me vdekjen e vogëlushes.

Ai tha se numri i të vdekurve nga COVID-19 është duke u rritur, mesatarisht 3 në ditë gjatë javës së kaluar. Më tej ai shtoi se asnjë nuk është imun nga koronavirusit dhe se kushdo mund të infektohet me virusin e tmerrshëm.

Që prej nisjes së pandemisë në Belgjikë janë regjistruar ,64.847 persona të infektuar me COVID-19, nga të cilët janë ndërruar jetë 9.812.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: