Një ngjarje e rëndë është raportuar këtë të shtunë në Gjermani.

Pesë persona janë gjetur të vdekur në një banesë në jug të Berlinit, në Koeings Wusterhausen.

Mes viktimave janë edhe tre fëmijë.

Sipas hetuesve tek të pesë personat e pajetë janë konstatuar plagë të shkaktuara me thikë dhe plumba.

Mediat e huaja shkruajnë se policia është duke hetuar pistën për një vrasje të shumëfishtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb