Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 42-vjeçar grek është dhunuar për vdekje nga një grup të rinjsh me origjinë shqiptare.

Referuar mediave vendase, 42-vjeçari ka qenë në një lokal me të dashurën e tij, dhe ndërsa është larguar për të shkuar në tualet, 5 shqiptarët i janë afruar asaj dhe e kanë ngacmuar.

Pasi është kthyer nga tualeti, 42-vjeçari ka debatuar me të rinjtë shqiptar, por sherri ka degraduar. Shqiptarët thuhet se e kanë dhunuar atë rëndë, duke e lënë të larë në gjak jashtë lokalin, sheshin Rafina, në Athinë.

Më pas ai është transportuar në gjendje të rëndë në spital, por ka humbur jetën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: