E rëndë është ajo që ka ndodhur në Greqi. Pastori i Kishës, Almir Korinthia është djegur për së gjalli brenda makinës me të cilën po udhëtonte, në zonën e Athikias.

Mediat Helene shkruajnë se makina e djegur është konstatuar nga kalimtarët e rastit, të cilët menjëherë kanë telefonuar autoritetet.

Këta të fundit, dyshojnë paraprakisht se makina ka marrë flakë në aksidentalisht.

Megjithatë, dyshime ngre fakti se si dera e makinës u gjet e hapur dhe Pastori s’ka mundur të dalë dot prej saj.

Nuk përjashtohet mundësia që makina me të cilën po udhëtonte Pastori të mund të jetë djegur nga persona të tjerë.

Sidoqoftë, policia ende është duke hetuar, e detaje të reja priten të dalin në dirtë në orët në vijim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb