Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi.
Mediat Helene shkruajnë se një vajzë, ka denoncuar në polici, abuzimin seksual që i ka bërë xhaxhai për plot 6 vite.

Kur ajo ishte 9 vjeçe, prindërit e vajzës u divorcuan dhe për të kujdesej e gjyshja. Nga ajo kohë, derisa mbushi 15 vjeçe, xhaxhai i saj abuzoi vazhdimisht me të.

Tashmë, 17-vjeçare, e reja gjeti forcën dhe guximin që rastin ta denonconte në polici.

Menjëherë pas denoncimit të saj, Policia ka mundur të arrestojë xhaxhain e vajzës, i identifikuar si një 50-vjeçar.

Ai akuzohet për abuzim seksual ndaj një të miture, e pritet të dënohet nga një gjykatë e Greqisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb