Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinion public në Janinë ku një 69-vjeçare u gjet e vdekur brenda një bagazhi në shtëpinë e saj nga policia.

Policia kuptoi se 69-vjeçarja kishte kohë që nuk jepte shenja jete në Pogoni ku jetonte.

Ajo kontrolloi shtëpinë e saj duke gjendur trupin e pajetë në një bagazh të mbyllur në bodrum.

Në pranga u vendos nipi i saj 55-vjeçar pasi 34 pilula pa recetë u gjetën në shtëpinë ku jetonte me tezen e tij  69-vjeçare. Hetimi identifikoi edhe trupin e tezes së tij, si rezultat i së cilës u ngrit një çështje kundër tij për vrasje me dashje.

Sipas policisë, 56-vjeçarja, tezja e tij kishte vdekur në dhjetëditëshin e dytë të majit nga shkaqe patologjike dhe, duke dashur që ai të vazhdonte të merrte pensionin e saj, e fshehu trupin e saj në bodrum.

Sipas informacioneve, nipi i saj 56-vjeçar e kishte vendosur trupin në një cantë dhe e kishte mbyllur  me ngjitës që përdoret për pllaka me qëllim që të pakësonte erën e keqe.

Vihet re se ekspertiza mjeko-ligjore tregoi se vdekja e gruas ka ndodhur 2-3 muaj më parë, ndërsa për shkak të prishjes së avancuar të trupit, nuk janë përcaktuar shkaqet e sakta të vdekjes së 69-vjeçares.

Nën Drejtoria e Sigurisë në Janinë, e cila kreu hetimin paraprak, ka urdhëruar një ekspertizë mjeko-ligjore, ndërsa personi i arrestuar do të dërgohet në Prokurorinë Publike të Janinës.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb