Një burrë është në gjendje kritike dhe rreth 14 të tjerë janë plagosur pasi u sulmuan me thikë dhe acid klorhidrik nga një i huaj në një vagon treni në Tokio.

https://twitter.com/i/status/1454779691781353472

I dyshuari rreth 20 vjeç është arrestuar në vend, raportojnë mediat.

Sulmi ndodhi në një tren për në Shinjuku, stacionin më të ngarkuar të trenit në botë, në orën 20:00 me orën lokale, teksa shumë të rinj po shkonin në qendër të qytetit për të festuar Halloween, pikërisht në momentin që qendrat e votimit u mbyllën pas zgjedhjeve të sotme parlamentare.

 

 (BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: