Policia e Shtipit dhe e Velesit dje ka marrë denoncime për dy përdhunime.

Sipas njoftimit të MPB-së, më 2 tetor në orën 18:45 në SPB Shtip, 45-vjeçari nga Koçani ka denoncuar se ndaj bijës së tij 16-vjeçe është kryer përdhunim nga E.B nga Shtipi.

Rasti tjetër i ngjashëm është denoncuar në SPB Veles, përkatësisht 37-vjeçarja nga Gjermania ka raportuar se më 29.09.2020 në hotel, shtetasi E.F nga fshati Melnica ka kryer përdhunim.

Nga MPB thonë se për të dy rastet po ndërmerren masa për zbardhjen e tyr

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb