Një ngjarje e rëndë ka tronditur Turqinë ditën e sotme, ku babai ka vrarë me pushkë të birin.

Një 72-vjeçar ka vrarë djalin e tij 36-vjeçar, pas një zënkë mes tyre, për shkak se i riu nuk pranonte të punonte.

Sipas mediave turke djali ka qenë në gjumë dhe babi ka shkuar e ka zgjuar me idenë që të dilte të punonte. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Byrakli” të Izmirit, ku 72-vjeçari, duke u grindur me djalin e tij, e qëlloi me pushkë duke e lënë të vdekur.

Viktima është Hashan Huseyin Kaja dhe është përcjellë në murgun e qytetit për kryerjen e ekspertizës, ndërsa autori është arrestuar dhe do ë gjykohet nga drejtësia turke për akuzën e “vrasje me paramendim”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb