Është rritur numri i të vdekurve nga koronavirusi në Librazhd. Këtë mesjavë, raportohet se kanë ndërruar jetë nga virusi i rrezikshëm nënë e bijë.

Mësohet se kanë humbur jetën brenda ditës së sotme te “Shefqet ndoriq” Safete Leka, 93 vjeç, dhe Vera Hysa, 71 vjeç. Nënë e bijë jetonin në një shtëpi, së bashku me bashkëshortin e 71-vjeçares.

Ndërkohë që gjatë javëve të fundit shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë qenë të larta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb