Një foshnjë gjashtëjavëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut, njoftoi sot guvernatori fqinj i Nju Jorkut, Ned Lamont.

“Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte pozitive për COVID-19. M’u thye zemra”, tha Lamont.

“Ne mendojmë se është një nga personat më të rinj në botë, që vdiq nga ndërlikimet për shkak të COVID-19”, shtoi guvernatori, në llogarinë e tij në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: