Imazhet prekëse tregojnë një grua të ulur në gjunjë në varrin e të fejuarit të saj veshur me fustanin e marteses.
Kjo duhej të ishte fundjava më e lumtur në jetën e 22-vjeçares Sara Baluch.

Të dielën ajo duhej të shkonte në altar me fustanin e nusërisë për tu martuar me 24-vjeçarin Mohammad Sharifi, por në vendin të kësaj shkoi në varrezat ku dashuria e jetës së saj prehet në Nashville, Tennessee.

Mohammad u qëllua për vdekje tre javë më parë nga një person të cilit po i shiste një videolojë.

Baluch shihet duke qarë e ulur pranë varrit të të dashurit të saj e rrethuar nga të afërm që thonë lutjet dhe lexojnë Kuranin.

Sharifi u qëllua për vdekje më 19 shkurt në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Hixson. Ai do i shiste lojrat e tij Xbox One, D’Marcus White me të cilin foli në Facebook.

20-vjeçari u arrestua me akuzën për vrasje.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb