Nuk ka më dyshime, Bekim Balaj ka nisur një aventurë të re me skuadrën e Ankara Keçiorenguçu. Lajmi është konfirmuar nga vetë sulmuesi, që ka postuar një foto me fanellën e ekipit të ri, në krahët e vëllait të tij, Denis Balaj si dhe të Endri Muçmatës, të dy këta mundësuan transferimin e bomberit te Ankara Keçiorenguçu.

Vëllai i Bekimit prej kohësh ushtron profesionin e menaxherit së bashku me Muçmatën. Ishin po këta të fundit që asistuan edhe në transferimin e Uerdi Marës dhe Jurgen Bardhit që do të jenë shokë skuadre me Balajn.

Kjo do të jetë aventura e dytë e Balajt në Ligën e Parë turke, teksa sezonin e shkuar ishte pjesë e Bolusporit. 31-vjeçari e nisi karrierën te Vllaznia, teksa ka luajtur edhe për Tiranën në Superiore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bekimbalaj

Para se të firmoste në Turqi, Balaj ka luajtur në Rusi me Nizhni Novgorad dhe Akhmat Grozni. Gjithashtu sulmuesi i Kombëatres kuqezi ka qenë pjesë e Slavia Prague dhe HNK Rijeka.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb