Burundi kishte mbetur i vetmi shtet afrikan ku kampionati po vijonte normalisht. Por edhe këtu, federata ka zyrtarizuar riorganizimin e kalendarit, por pa iu referuar konkretisht pandemisë së koronavirusit. Në fakt ndërprerja e turneut u bë që stadiumet në bë që stadiumet të përdoren për nevojat publike, mbi të gjitha për zgjedhjet e 20 majit.

Në këtë pikë, vetëm tre kombe vijojnë rregullisht aktivitetet e tyre kombëtare në futboll, Bjellorusia, Nikaragua dhe Taxhikistani.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb