FRANCA

Franca ashtu si Britania ka shënuar një rekord sa i përket numrit të viktimave në 24 orët e fundit.

449 viktima janë raportuar më së fundi teksa frencezët numërojnë 3 mijë e 523 viktima kurse numri i rasteve po në 24 orët e fundit është rritur me 17% duke e çuar totalin në 52 mijë e 128 të infektuar.

Ndërkohë Franca mban vendin e gjashtë në botë sa i përket të infektuarve kurse nr. i viktimave ja ka kaluar edhe Kinës. Teksa masa janë marrë në sistemin shëndetësor teksa nga 5 mijë shtretër fillimisht për pacientët numri është rritur në 10 mijë dhe pritet të shkojnë në 14 mijë e 500, gjithmonë për terapi intensive.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb