Futbolli portugez zyrtarizon kthimin në fushë për të mbyllur sezonin e ndërprerë pas alarmit të Coronavirus. Kampionati luzitan do të rinisë më 3 qershor, pasi qeveria në vend miratoi planin dhe protokollin e hartuar nga Federata.

1551641420 675103 1551641611 Noticia Normal
1551641420 675103 1551641611 Noticia Normal

I ndërprerë më 12 mars, kampionati portugez do të rinisë pa tifozë dhe duke respektuar masat e reja anti-Covid. Sipas Federatës, sezoni do të mbyllet më 21 korrik, duke I dhënë mundësi skuadrave që të përgatiten sa më mirë për kampionatin e ardhshëm.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb