Sali Berisha ka denoncuar sot nga foltorja e Kuvendit vjedhjen e energjisë, duke bërë përgjegjës qeverinë.

Ai tha se “banda kriminale që drejton energjinë”, çdo verë zbraz digat duke shituar me 30-40 euro kilovatin e energjinë sekserëve të tyre, dhe ata më pas e rishesin në tregun rajonal dhe europian me pesëfishin e këtij çmimi, duke ndarë më pas paratë.

“ Këtu kanë sjellë dhe diskutohet për një ligj për energji, ata të cilët e kanë shndërruar energjinë, kaskadën, në një mallkim për ju dhe e kanë realizuar këtë vetëm e vetëm duke vjedhur. Sjellin këtu një ligj qesharak ku zotohen se pas kaq vitesh do arrijnë një 54% të rinovueshme të energjisë…

Po ju edhe gjuhën e përdorni për të vjedhur Damian, edhe foljet i vendosni sipas xhepit. Dy vitet e fundit HEC private kanë prodhuar 58% të prodhimit të përgjithshëm. Organizata kriminale që drejton energjinë, çdo verë ka zbraz digat duke shituar me 30-40 euro energjinë sekserëve të tyre, dhe këta e rishesin në tregun rajonal dhe europian me 5-fishin dhe paratë o ndajnë me këta që shihni pas meje, me në krye Ramën.

Vjedhje dhe vetëm vjedhje”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: