A do të jem gati për në Tiranë?, pyet ylli i muzikës italiane, Antonello Venditti, sipas romatoday.it

”Sigurisht që dielli do të më bëjë mirë dhe veçanërisht udhëtimi. Dhe më pas do të përgatitem për në Jesolo, një ndeshje e rëndësishme jashtë fushe. Shpresoj që gjuri im të jetë mirë për koncertin dhe ndeshjen sepse do të doja të kërceja me ju. Unë do të jem në gjendje të kërcej dhe do të kërcej me ju. Po, me çdo kusht. Paçi një të diel të bukur”, shkruan Venditti në rrjetet sociale.

Antonello Venditti, kantautori romak, një adhurues i As Roma, ka ndarë me ndjekësit frikën se mos mund të jetë gati për finalen e Konferencës së Ligës për shkak të një problemi në gju.

Venditti, nga oborri i shtëpisë së tij, nëpërmjet Facebook, tregon për gjurin e dëmtuar.

Tifozi i verdhekuqve do të duhet të rikuperohet shpejt, në kuadër të ndeshjes së radhës të me Feyenoord në Tiranë, për finalen e vetme ndërkombëtare të futbollit italian.

Më 14 prill, me një tjetër Facebook direkt, Antonello Venditti njoftoi se nuk do të ishte i pranishëm në stadium për ndeshjen e Romës kundër Bodos, sepse ishte në spital.

Kantautori iu nënshtrua një operacioni në sy.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb