Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer një tjetër përgjigje kryeministrit Edi Rama, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev.

Pas dështimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut, qeveria vendosi për zgjedhje të parakohshme. Ndaj, duke marrë shkas nga kjo situatë, mes ironisë Basha shkruan në “Twitter” vetëm me hashtagun #ediramanocomment, ndërsa kujton një shprehje të Zaev; “organizimi i zgjedhjeve të drejta të parakohshme, zgjedhje, ku ju, qytetarët, do të sillni vendim dhe vërtet për rrugën në të cilën do të vazhdojë vendi ynë.”

Basha Tw
Basha Tw

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb