Sulejman Starova mbetet një nga emrat më të rëndësishëm të treningut shqiptarë, një personazh që ka shijuar gjithçka në fushë ndërsa tashmë i është përkushtuar një detyre të re, atë të drejtorit teknik tek Teuta.

Pavarësisht se është larguar nga kryeqyteti, Starovës i mungon pjesa më e bukur, derbi, një sfidë që ngjall emocione në çdo rrethanë. Ish trajner, me të dy klubet e kryeqytetit, Starova analizon për “News24”, rëndësinë e këtij takimi për pjesën e mbetur të sezonit, çfarë imapkti mund të ketë dhe kush vjen si favorit në këtë përballje.

Starova u ndal edhe tek sezoni i Teutës, raporti i tij me trajnerin Edi Martini dhe gara për titull, ku futja e Vllaznisë në listë ka ndryshuar jo pak projeksionet që ishin bërë në fillim të sezonit:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb