Laçi po përjeton sezonin më të mirë në historinë e klubit, të paktën deri më tani, teksa siguruan një vend në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë dhe kryesojnë me meritë Superligën.

Një qytet i vogël po jeton një ëndërr të madhe dhe të gjithë kërkojnë ti shkojnë deri në fund, mbi të gjitha Shpëtim Duro, një trajner ekspert që po i jep këtij klubi më shumë shkëlqim.

Në një intervistë për “News24”, tekniku kryeqytetas iu përgjigj Partizanit që akuzojnë arbitrin e takimit se vendosi sfidën me tre penallti të mohuara. Duro shprehet i bindur se ekipi i tij e meritojë kualifikimin, për këtë ka marrë urime edhe nga vetë tifozët e kuq. Duro zbulojë ndër të tjera raportin e tij me një personazh të veçantë si presidenti Laska, dhe çfarë mund ta mbajë atë sërish në krye të bardhezinjve:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb