Derbi i kryeqytetit mbetet sfida më e rëndësishme e futbollit shqiptarë, pavarësisht rrethanave dhe kushteve që vijnë dy ekipet. Në pamundësi për tu luajtur në kryeqytet, derbi shpërngulet në “Elbasan Arena”, të paktën këtë herë dhe pse tingëllon çuditshëm do të zhvillohet në kushte perfekte.

Kjo pritet të jetë një përballje jo pak përcaktuese për të dy ekipet, Partizanin dhe Tiranën. A mund të jetë ky derbi po aq vendimtarë sa një sezon më parë?

Çfarë impakti pritet të kenë afrimet e reja në sezonin e bardhebluve, por këto dhe shumë detaje të tjera nga sfida e së enjtes, Emanuel Egbo, trajneri që riktheu Tiranën tek titulli pas 11 vitesh, ka folur në një intervistë ekskluzive për “News24” dhe “BalkanWeb”:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb