Derbi i kryeqytetit mbetet sfida më e rëndësishme e futbollit shqiptarë, një ndeshje me shumë emocione edhe për ish lojtarë apo ish trajner që kanë pasur mundësi ta shijojnë këtë përballje.

Tirana-Partizani mbetet një ndeshje e veçante për një nga trajnerët më të njohur në Shqipëri, Shpëtim Duro, trajneri që nuk njeh humbje në derbi. Në një intervistë për emisionin “Sport News” në “News24”, Duro analizon formën e dy ekipeve, pikat e forta dhe të dobëta dhe kush e vendos këtë sfidë:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb